Category Archives: Akce

Svatý Martin je tady!

V pondělí 11. 11. 2013 i naši vinotéku navštíví Svatý Martin. Od 11:11 můžete ochutnat mladá letošní vína z vinařství Šabata a Livi Dubňany. Vína budou jak bílá a červená, tak i skvělá růžová, která vám minulý rok tak chutnala.

Vánoční svařák

Zima přichází a tak se při procházce po městě vždy hodí něco pro zahřátí. Proto jsme pro vás připravili horké svařené víno. Svařák připravujeme z našeho kvalitního bílého vína a čerstvého koření. Přijďte ochutnat trochu netradiční bílý svařák a nasát trochu vánoční atmosféry.

Svatomartinské víno

Od svátku svatého Martina si můžete u nás koupit několik druhů svatomartinských vín. Od vinařství Šabata se můžete těšit na Müller-Thurgau, Svatovavřinecké rosé a Svatovavřinecké červené. Další svatomartinské máme od vinařství Zborovský Veltlínské červené rané. Tato mladá vína vás dostanou svou lehkostí a svěží aromatickou chutí. Proto neváhejte a přijďte ochutnat. Stojí za to 🙂

Šabata:

Müller-Thurgau 0,75 l……125 Kč

Svatovavřinecké rosé 0,75 l……125 Kč

Svatovavřinecké červené 0,75 l……125 Kč

Vinařství zborovský:

Veltlínské červené rané 0,75 l……121 Kč

Svatomartinské víno

V neděli 11. 11. na svatého Martina bude v naší vinotéce probíhat slavnostní otevírání Svatomartinského vína. Víno si můžete ochutnat i odnést domů. Otevřeno bude od 10 hodin. Všichni jste srdečně zváni.

Přijďte si pro pravý burčák (14.9.)

A je to opět tady!
Do naší vinotéky si můžete opět přijít pro burčák. Tentokrát bude k mání v pátek 14. 9., případně i v sobotu pokud se nevyprodá. Burčák nám přiveze přímo pan Šabata, od kterého máme i sudová vína. Hrozny pro jeho výrobu sklidili včera v okolí Zaječí u novomlýnských nádrží. Věříme, že to bude opravdu výjimečný burčák. Pokud si chcete pojistit, že na vás zbyde, můžete napsat do komentáře nebo do zprávy kolik ho chcete a my vám ho na pátek připravíme.

Burčák v Českých Budějovicích

Vážení vínomilci,
po roce znovu se můžete těšit na oblíbený vinný nápoj, burčák. V pondělí 3. 8. můžete v naší vinotéce ochutnat a odnést sebou domů čerstvý nový burčák z odrůdy Irsai Oliver. Protože burčák je dobrý pouze po krátký čas jeho nejbouřlivějšího kvašení, přijďte si pro něj co nejdříve. Přejeme dobrou chuť!