Category Archives: Nová vína

2015 je ročník století

Loňský rok jsme často slyšeli, že sezóna 2015 byla pro víno výborná. Urodily se hrozny výborné kvality. Často se hovoří i o ročníku století. My už máme v naší vinotéce stáčená vína z vinařství Šabata a můžeme s klidem říct, že jsou perfektní. Právě máme naražený Ryzlink vlašský, lehké svěží víno, a také tramín červený, který je letos opravdu perfektní, trochu sladší. Přijďte právě teď ochutnat letošní ročník, ať nepropásnete zatím mladá vína.

Svatý Martin je tady!

V pondělí 11. 11. 2013 i naši vinotéku navštíví Svatý Martin. Od 11:11 můžete ochutnat mladá letošní vína z vinařství Šabata a Livi Dubňany. Vína budou jak bílá a červená, tak i skvělá růžová, která vám minulý rok tak chutnala.

Burčák od Šabaty

Zítra se můžete těšit na skvělý burčák přímo z vinařství Sabata. Minulý rok byl jeho burčák nejlepší, co jsme měli. Snad tento rok bude ještě lepší. Bude z odrůdy Müller-Thurgau. Pojďte ho vyzkoušet, nebudete litovat. Navíc tento týden nabízíme opět polotmavé pivo z pivovaru Glokner.

Máme opět Burčák

Dnes 25. 0. 2013 jsme opět dovezli skvělý burčák z odrůdy Müller-Thurgau. Tentokrát je o něco sladší a hutnější. Přijďte ochutnat  Stojí opět 69 Kč/l. A příští týden se snad budeme těšit na výborný burčák přímo od Šabaty.

Burčák!

Dnes 3. 9. je již pro Vás přichystán pravý moravský Burčák z Velkých Bílovic. Je připravený z odrůdy Müller-Thurgau. Nejaktivnější kvašení předpokládáme dnes k večeru, to bude burčák nejlepší. Můžete ho u nás pořídit za 69 Kč za litr.

Nová nabídka kávy

V naší vinotéce vám můžeme připravit skvělé silné espresso a jemné cappuccino z nového kávovaru. Čerstvě praženou mletou kávu kupujeme několikrát týdně přímo z budějovické pražírny kávy. Přijďte ochutnat a uvidíte, že se budete rádi vracet.

Chystáte se grilovat?

Máte rádi šťavnaté masíčko z grilu, partu přátel kolem sebe a pohodičku hezky na vzduchu? Zkrátka bezva grilování? Pak pro Vás máme skvělou nabídku. Zapomeňte na pivo, to nejlepší, čím zapít vaše kuchařské umění, je naše nové sudové rosé. Svým aromatem skvěle podtrhává kouřovou vůni grilovaného jídla. A když na gril hodíte ještě dobře kořeněný hermelín, celková chuť bude dokonalá. Tak neváhejte a přijďte ochutnat novou Frankovku rosé 2012 za skvělou cenu. Určitě nebudete litovat.

Pro milovníky Pálavy!

Česká odrůda Pálava se stala jednou z nejoblíbenějších. Proto jsme pro Vás pořídili lahvové víno Pálava výběr z hroznů z vinařství Dufek ze Svatobořic nedaleko Kyjova. Toto vinařství oceněné titulem Salon vín ČR 2013 leží ve Slovácké podoblasti. Každý rok pravidelně obdrží ocenění z nejrůznějších soutěží. Pálava je jedním z nejlepších vín, co naše vinotéka může nabídnou. Neváhejte a přijďte ochutnat i další vína z vinařství Dufek. Zaručujeme, že budete spokojeni.

Velikonoce u nás

Jako oslavu Velikonoc jsme pro Vás připravili dáreček. Nová vína ze tří rodinných vinařství ze Slovácké podoblasti: Josef Dufek, Václav Šalša a Michal Janás. Můžete se těšit na Rulandské bílé a šedé, Pálavu, Ryzlink rýnský, Chardonnay, Sauvignon, Aurelius, Zweigeltrebe rosé a André. Příchod jara si můžete vylepšit víny, která zrála na slunečných kopcích Slovácka. Přijďte vyzkoušet pravou chuť jižní Moravy.